BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Кошлуков се прави на мъж за Сидеров, но е пале пред кукловодите

Пореден ден продължава атаката срещу Волен Сидеров за участието му в „Референдум“ по БНТ. Всъщност това си е жива реклама. Нещо повече, Сидеров размърда телевизията, която отдавна е толкова скучна, че може да приспи акула в акция…

Сидеров направи своето. Направи услуга и на Джамбазки, като му осигури няколко гласа от гей общността. Може би. Водещата Добрина Чешмеджиева също спечели от скандала, защото получи подкрепа от ръководството, каквато се говореше, че е изгубила.

 

Зрителите и те спечелиха – всеки скандал е добро зрелище. Облажиха се и другите участници, които бяха споменавани многократно, което нямаше да се случи, ако всичко бе минало гладко, според сценария. Защото са семпли и доста скромни в интелектуално отношение.

 

А може би сценарият да е бил Волен да вдигне олелията, както и стана? Не е невъзможно. По такъв начин най-важните проблеми на столицата останаха в мъглата от общи приказки и глупави обещания, а той стана център на внимание. Това го има в картите – всеки експерт по кампании ще го каже.

Скандалите в телевизионни студиа не са новост. Владимир Жириновски, лидер на руската националистическа партия ЛДПР има натрупан стаж в този „жанр“. Вече години наред е важен фактор, благодарение на бурните си отношения с медиите. Руската тв водеща и кандидат за президент Ксения Собчак също използва този похват.

Преди време Benetton се рекламираше с плакат, на който бе убиец със смъртна присъда. Това предизвика световен скандал, но от фирмата отговориха, че са искали да привлекат вниманието по темата за смъртното наказание. Дали е било така или не няма как да узнаем – ефектът обаче бе постигнат.

 

Водещите ПР и рекламни агенции знаят, че скандалите вършат отлична работа. Правят се проучвания какви дози може да поемат зрителите и гласоподавателите. Особено по време на предизборни кампании. Доналд Тръмп е ярък пример за това.

Поведението на Сидеров може и да е осъдително, но в сравнение с какво? Върху него се нахвърлиха хора и структури, които не са пример за морал и почтеност.

 

Емил Кошлуков издаде заповед лидерът на „Атака“ да не бъде канен в БНТ. Но самият Кошлуков е бил неведнъж герой в скандали. И досега не е отговорил за получените от КТБ долари за покупка на жилище в САЩ. Изборът му за генерален директор на БНТ също бе определян като скандален от мнозина. Средният пръст, който показа в ефир също не е причина за гордост. И въобще, Кошлуков може да се прави на мъж ако пусне репортажи за ТЕЦ „Варна“ на Доган, яхтата и руските му охранители. Или за разследванията в САЩ срещу Пеевски и контрабандата на цигари. Или за съмненията около имотите на зам.-главния прокурор Иван Гешев и жената до него. Другото е вятър и мъгла а той е като пале, което лае за да го забележат…

 

Галина Георгиева бе избрана ча член на СЕМ, а е завършила някакъв Стопански филиал на УНСС във Враца с успех 3.89. Когато Сашо Диков я попита за това, тя важно отговори, че такъв филиал имало и в Свищов. Милата, тя дори не знае, че в Свищов има Стопанска академия „Димитър Ценов“, която няма нищо общо с УНСС. И тази жена съди другите чрез гласа си в СЕМ… Тя и нейните колеги продължават да овъртат и не разкриват кой е заплашвал генералния директор на БНР и самото радио. Ебати лицемерието!

 

Шефът на парламентарната комисия по култура и медии Вежди Рашидов преди време псуваше Пеевски и медиите му, а сега се свива като пале. Съвсем неотдавна Рашидов заяви: „Айде стига с тая свобода на словото вече, вие луди ли сте, полудявате ли с тая свобода? Кое не му е свободно? Ами те всички хора ни плюят като каруцари, всеки има свобода на словото. И какво по-свободно от това?“ Това е сто пъти по-скандално от случката в „Референдум“, но повечето медии и институции мълчат позорно.

 

И ВМРО клеймят Сидеров, но какви са те? Измислят съмнителни идеи за „укротяване“ на опърничавите цигани, разпродават имоти по морето по съмнителен начин, забъркаха се в скандали с издаване на българки паспорти и гражданство. Красимир Каракачанов още не е отговорил ясно получавал ли е и колко пари от КТБ и фирми, свързани с нея? Беше и политсъдружник с Николай Бареков, а големият „патриотичен“ активист Ангел Джамбазки бе евродепутат в миналия мандат именно като коалиционен партньор с партията на Бареков.

 

Националистите в много страни трупат „червени“ точки именно със скандални изяви. „Алтернатива за Германия“ се замесват в скандал след скандал, но печелят все по-голяма популярност. Кой плащаше тогава кампанията?

В Швеция Джими (Ими) Окесон скандализираше всички, като се появяваше на публични места и в медиите с шарен венец на врата, но вече е сред най-влиятелните политици.

 

Възмущават се у нас национални медии, които от години се държат като слуги на партии, олигарси и прокурори. Един неудобен въпрос не са задали на доказани крадци и корумпирани типове, а ги гледат с влага в очите. Крият новини, премълчават компрометиращи факти, манипулират информации. Сега се възмутили от Сидеров – ОК, но защо мълчаха, когато Йордан Цонев (Данчо Ментата) им предаваше „поздрави от Пеевски“? Мълчаха и за закона на Пеевски за медиите и закона за КТБ, която бе фалирана с негово участие, а активите разграбени. Натискаха се в столовете си, когато мутри разнасяха отрязани и кървящи агнешки главички пред ВСС, за да плашат Лозан Панов.

 

Затова възмущението им от Волен Сидеров е неискрено. Ако искаха да спечелят доверието на зрителите онази вечер в „Референдум“ трябваше не само на Волен, но и на всички останали да бъдат зададени съвсем други въпроси. Но не ги зададоха, а яхнаха скандала. Само че хората не са толкова прости и наивни, колкото си мислят „великите“ медийни гурута и техните повелители зад кадър. Сидеров и „Атака“ ще получат оценка на изборите. Каквато – такава. Останалите също.

 

Даниела Василева, Фрогнюз

 

П.П. Героят Skellie е хрумване в Инстаграм, което показва живота на средностатистическия гражданин. Именно скандалното сравнение със скелет е взаимствано след това за иронизиране на политически кампании, обещания преди избори за бъдещо благосъстояние, нездравословно хранене и пр. Накратко: В „Цялото кралско войнство“ на Робърт Пен Уорън и във филма по книгата с Шон Пен всичко е описано и показано брилянтно. 

Източник: Сливен ДНЕС и УТРЕ

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!