BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

БОРИСЛАВ ИВАНОВ ОТ КК „ЛЕВСКИ“ Е ПОБЕДИТЕЛЯТ В ГЕНЕРАЛНОТО КЛАСИРАНЕ НА „РАКОВСКИ ГРАН ПРИ“

Над 190 състезатели от цялата страна взеха участие във втория турнир по колоездене „Раковски Гран При“ – Възрожденска обиколка Котел- Жеравна-Катунище, която се проведе в дните 13-14 април по случай 200-годишнината от рождението на Георги Раковски.

Първо място в генералното класиране, с най-добър сборен резултат от двата състезателни дни взе Борислав Иванов от КК „Левски“, второто място спечели при Мартин Попов от „Долчини про тийм“, а трето при – Йордан Петров от отбора на КК „Несебър“. Освен купа „Раковски“, големият победител Борислав Иванов получи парична награда от 1000 лв. и грамота със „Сребърен знак – 200 години от рождението на Георги Раковски“.

Във втория състезателен ден в категория „Любители и деца“ първо място зае котленецът Михаил Русев, следван от Сава Мишченко, Димитър Христов и Сергей Рангелов.

В категория „Момичета младша възраст“ победителка стана Сенгей Котикова, следвана от Петя Петрова от КК „Черноморец“- Бургас и Людмила Кирова от СКК „Печенеги“ – Пазарджик.

В групата „Момчета младша възраст“ първо място зае Игор Мишченко от КК „Черноморец“- Бургас, второ – Михаил Пенчев от КК „Янтра-Исполин“, а трето – Михаил Гатев отново от КК „Янтра-Исполин“.

При „Момчета старша възраст“ Стефан Йовевски от „ХЕМУС“ – Троян зае първото място, второто място отиде при Никола Добрев от КК „Варна“, а третото при  Петър Матеев от КК „Лястовица“ – Казанлък.

При „Девойки“ Тодора Матеева спечели първото място, а второто – Кристиана Димова.

Победител в категория „Мастърс до 50“ е Николай Йовчев от КК „Лястовица“ – Казанлък, а второ и трето място отидоха при Ангел Йончевски КК „Велосити“ и Валери Атанасов КК „Левски“.

В категория „Юноши старша възраст“ първо място спечели Даниел Тодоров от КСК „ОМЕГА“, второ място – Мартин Маринов от КК „Янтра-Исполин“, а трето – Стефан Георгиев от КСК „ОМЕГА“.

В категория „Мъже“ първо място е Петър Димитров от КК „Несебър“, второ място се класира Ясен Александров от КК „Варна“, а Любомир Илчев също от КК „Варна зае трето място.

Първо място в категория „Мастърс над 50“ отиде при Пламен Лумпаров, второ зае Петър Минчев, а трето- Манол Стоянов.

В категория „Юноши младша възраст“, призовите места бяха заети от Веселин Георгиев от КК „Черноморец“ – Бургас, следван от Радослав Гранчаров от „ХЕМУС“ – Троян и Веселин Георгиев от КК „Свиленград“.

Всички победители в отделните категории получиха поименни грамоти, както и парични и предметни награди, осигурени от организаторите на състезанието.



Източник: Sliveninfo

Сайта не носи отговорност за написаните коментари

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!