BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Вирусът рязко нагоре в Сливенска област

Болните с COVID-19 към момента в област Сливен са 496 души, съобщиха от Областния кризисен щаб. Преобладаваща част от тях са жители на Сливен – 392-ма от общо 449 болни в цялата община. В община Нова Загора болните са 30, в община Твърдица – 12. Котел е единственият общински център, където няма заболели. Петима души са с коронавирусни инфекции в три малки населени места в тази община.  

Под домашна карантина са 991 жители на четирите общини. Заболяемостта в областта е 223 на 100 хил. души население.

36 души от болните са диагностицирани през последното денонощие. Сред тях са учител в детска градина и двама учители в училища в Сливен и Твърдица. Няма новозаболели деца и ученици. Установени са четири семейни огнища в Сливен.

През последното денонощие бяха излекувани 31 жители на областта.

Няма починали.

От днес продължава имунизацията на педагогическия и непедагогическия персонал в училищата. Тя се провежда успоредно с имунизацията на медицинския персонал.

Здравните власти отново препоръчват там, където е възможно, работните дейности и предоставянето на услуги да се извършват в онлайн-среда.  Правилното носене на предпазните маски, физическата дистанция, хигиената и дезинфекцията доказано ограничават разпространението и заразяването с коронавирус.

Източник: Сливен ДНЕС и УТРЕ

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!