BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

Детската надпревара се проведе на 29 юли, като протече в 7 кръга по швейцарската система. Победител при най – малките е състезаващият се за САЩ Даниел Токмачов, втори е Калоян Йолов от Плевен, а трети габровецът Иван Екимов. При момичетата до 8 години първите две позиции завоюваха плевенчанките Александра Бурова и Катрин Ангелова, а трета остана състезателката на ШК „Пловдив” Александра Какалова. При момчетата до 10 години безапелационен беше варненецът Стоян Илиев, който постигна 7 точки от 7 изиграни партии. Негови подгласници са украинеца Иван Дели и Цветан Данев. При момичетата почетната стълбичка окупираха Ивона Русева, Саня Зуртелова и Калина Цветкова. Последната възрастова група бе до 12 години. Победител при момчетата стана представителя на сливенската школа Ханко Кръстев, втори се нареди Мартин Кьосев, а трети остана Румен Танев от Бургас. Шампионка при момичетата е Спасимира Русева, втора е Рая Гайдаджиева, а трета Сияна Вангелова. Утре ще бъде даден старта на открития турнир, в който към момента участие са заявили 106 състезатели.

The post 47 МАЛКИ СЪСТЕЗАТЕЛИ ОТ БЪЛГАРИЯ, САЩ И УКРАЙНА ОТКРИХА ПЪРВИЯ СЪСТЕЗАТЕЛЕН ДЕН НА ТРЕТОТО ИЗДАНИЕ НА ШАХМАТНИЯ ФЕСТИВАЛ „ГЕОРГИ РАКОВСКИ“ first appeared on Sliveninfo.

Източник: Sliveninfo