„Нова телевизия“ купува“Канал 3″ и още четири телевизии и радиа

Нова броудкастинг груп“ иска да придобие телевизионния канал „Канал 3“ и още четири радиа и музикална телевизия. Това става известно от съобщение на сайта на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), съобщава Дневник.
Заедно с телевизията, канала медийната компания, собственик на Нова ТВ, иска да придобие и радиата „Веселина“, „Витоша“, Magic FM, The Voice и музикалната телевизия The Voice TV. От телевизията засега няма официална информация.
„Нова телевизия“ беше купена от Кирил Домусчиев, който има интереси във фармацевтичия и корабен бранш и е собственик на футболния клуб „Лудогорец“ през февруари 2019 година.
Пред „Дневник“ Ива Стоянова, която е управител на „Нова броудкастинг груп“ заяви, че намерението на компанията е да разшири своето портфолио с музикален и новинарски канал, както и да навлезе на територията на радиата. „Все още няма сделка, чакаме одобрението на КЗК, документите са подадени“, заяви още Стоянова.
Преди да заема ръководната позиция в „Нова броудкастинг груп“, Стоянова беше собственик (по документи), управител и програмен директор на „Канал 3“.
Източник: Сливен ДНЕС и УТРЕ










